info@yildizhaninsaat.com
02323360353

Blog Detay - OFİS KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

OFİS KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Paylaş:
OFİS KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Ofis Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalışma alanlarının doğru seçilmesi gerekmektedir. Bu alanlarda ortaya koyulacak projelerin ve çalışılacak saatlerin zorlu geçmemesi ve daha verimli zamanların geçmesi önemlidir. Bu nedenle ofis kiralarken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilinmesi gereken kurallar ve doğru işlemler yer almaktadır. Ofis kiralarken;
• İskân belgesi, bir yapı için oturma izni verilmesi demektir. Bu belgenin alınmasıyla birlikte yapıda yaşam alanı kurulabilir ve güvenilirdir. Bu nedenle ofis kiralarken dikkat edilmesi gerekenler de ilk olarak iskan durumu kontrol edilmelidir. İskân belgesine sahip olmayan bir ofis içerisinde ticari anlamda bir süreç, çalışma yürütülmesi mümkün değildir. Aynı zamanda iskânsız bir ofis kiralamanızda çalışma ruhsatı alamazsınız.
• Tapu kayıtlarında yapı için tüm belgeler listelenmiştir. Bu sayede yapıların uygunluk durumu ve yapı sistemlerinin doğru düzenlenip düzenlenmediği kontrol edilir. Ofis kiralarken tapu kayıtları kontrol edilmeli ve buna göre ofis kiralama işlemi yapılmalıdır. Ofis olarak gözüken bölgede önemli olan depo, otopark gibi alanların eklenmiş olması gerekmektedir.
• Ofis kiralarken dikkat edilmesi gerekenler konusunda yapının tapuya kayıtlı bir şekilde gözüktüğünden emin olunması gerekmektedir. Bu sayede tapu içerisinde, yapının bulunduğu yerde yapılamayacak işlerin belirtilmiş olması gerekmektedir. Bu işlerden birini yapmak istemeniz halinde burada herhangi bir çalışma faaliyeti gösteremezsiniz. Tapu kayıtlarında tüm bilgileri iyi bir şekilde kontrol edip ondan sonra ofis kiralama işlemi yapmanız gerekmektedir.
• Ofis kiralama sırasında kimden devir aldığınızı iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Ofisi aldığını kişi gayrimenkul üzerinde hak sahibi değil ise yasal bir işlem yapılmayacaktır. Bu nedenle alacağınız kişiyi ilk olarak kontrol etmeniz gerekir. Eğer yasal sahip değil ise noter huzurunda imzalanacak olan vekaletname ile ofis kiralama işlemi yapılması gerekmektedir.
• Kira ödeme günler ve ofis kirası ofis kiralarken dikkat edilmesi gerekenler konusunda önemlidir. Karşılıklı olarak kontrat imzalaması yapıldığı sırada kira için uzun süreli bir kira kontratı oluşturduysanız, kontratın yapıya geçmesi sağlamalısınız ve bu durumu kontrol etmelisiniz.
Ofis kiralama işlemi her açıdan önemlidir. Bu nedenle sürecin ve ofis kiralama öncesinin doğru bir şekilde ilerlediğinden emin olmalısınız.

Blog Yorum
Yorumlar (0)

Blog için yapılmış herhangi bir yorum bulunamadı !